Kontakt

Bli en partner

Letar du efter en passande lösning?

Loading...

Laddare för framtiden

Loading...

Compleo Nordic

Sedan 2017 representeras Compleo i Sverige av systerbolaget Compleo CS Nordic AB. Som huvudkontor till de nordiska länderna ansvarar Compleo Nordic också för marknaderna i Norge, Finland och Danmark. Vårt team i Sverige finns här för att hjälpa dig med alla frågor, oavsett om det gäller att välja rätt laddstation, projektgenomförande eller drift av din laddinfrastruktur - vi står till din tjänst.

Vi erbjuder dig kunskap för smart och pålitlig laddning. Det som gör oss unika är att vi har väldig driftsäkra laddare och svensk teknisk support samt lager i Sverige, med både laddare och reservdelar. Vi bygger även upp ett serviceprogram i hela norden för att stötta upp driftsäkerheten ännu mer. Våra laddlösningar byggs med högsta kvalitet av ledande leverantörer i Tyskland.

Compleo

The power to move

Vi älskar teknik

Vi strävar ständigt efter att förbättra vår teknik för hållbar mobilitet. Vi har framgångsrikt varit pionjärer inom elektrisk mobilitet sedan 2009. Med över 170 patent visar vi på en imponerande nivå av innovation och expertis inom hållbar laddning av elbilar. Att erbjuda pålitliga svar på hur hållbar laddning fungerar är avgörande för att driva framåt i övergången till en mer hållbar transportsektor - dag efter dag.

Förnybar energi 

Laddningstekniken från Compleo utgör gränssnittet mellan mobilitet och en decentraliserad energivärld. Med oss blir elbilskörning det enklaste och mest naturliga sättet att transportera sig på ett hållbart sätt. På Compleo utvecklar genuina eldrivna mobilitetsentusiaster den nödvändiga hård- och mjukvaran för laddning.

Våra stationer inom elektrisk mobilitet

Elektrisk mobilitet växer snabbt, och det gör vi också

Varje elfordon och varje laddningsprocess med el från förnybara energikällor gör skillnad. Med sin stora kundbas ser Compleo till att dessa positiva effekter räknas. På så sätt kan effekterna av våra gemensamma ansträngningar för att främja hållbar mobilitet märkas omedelbart. Med vår kraftfulla laddningsteknik bidrar vi till den kontinuerliga tillväxten av förnybar energi som används för att ladda elbilar.

 

 

Loading...
+150

aktiva patentfamiljer

Loading...
100%

av den el som förbrukas för produktion genereras från förnybara energikällor

Loading...
200,000

laddningstillfällen per månad

Vårt uppdrag: Med vår innovativa laddningsteknik gör vi det möjligt för alla våra kunder, partners och medarbetare att få fart på sin energi.

Christoffer Björndal
Key Account Manager
Solutions sale

+46 40- 685 05 02
christoffer.bjoerndal@compleo-cs.com
LinkedIn

 

Lotta Fransén
Key Account Manager
CPO

+46 40-685 05 05
lotta.fransen@compleo-cs.com
LinkedIn

 

 

Niclas Gustafsson
Key Account Manager
Solutions sale

+46 70-431 30 82
niclas.gustafsson@compleo-cs.com
LinkedIn

 

Jussi Lehto
Key Account Manager
Finland - CPO, Wholesales, Energy company

+358 40 513 00 27
jussi.lehto@compleo-cs.com
LinkedIn

 

Ziad Ahmad
Head of Service & Product department

+46 73-158 80 99
ziad.ahmad@compleo-cs.com
LinkedIn

 

 

Johan Nordgaard
Key Account Manager
CPO, Wholesales

+46 70-678 41 22
johan.nordgaard@compleo-cs.com
LinkedIn

 

Eva-Lena Pamp
Project Coordinator

+46 70- 821 05 07
eva-lena.pamp@compleo-cs.com
LinkedIn

 

 

Per Wellton
Key Account Manager
Energy company

+46 70-699 02 06
per.wellton@compleo-cs.com
LinkedIn

 

 

 

 

Andreas Nilsson
Technical manager

+46 40- 685 05 06
andreas.nilsson@compleo-cs.com
LinkedIn

 

 

Henrik Karlsson
Managing Director

+46 40-685 05 04
henrik.karlsson@compleo-cs.com
LinkedIn

 

 

Ariella Haglund
Financial Manager

+46 73-158 81 13
ariella.haglund@compleo-cs.com
LinkedIn

 

 

Josefin Bengtsson
COO, Head of Marketing

+46 73-158 80 97
josefin.bengtsson@compleo-cs.com
LinkedIn